Recenzie Ubiquiti Network

Ubiquiti AFi-HD-EU

Ubiquiti AFi-HD-EU

Pridané: 23. decembra 2018

• Výkon
  • jednoduchosť spustenia do prevádzky
  • design a rozmer ... spracovanie

Ubiquiti AFi-R

Ubiquiti AFi-R

Overený zákazník Penta SK s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 10. decembra 2018

Zakúpený v Penta SK s.r.o.

• je skvelý , má ja nočný režim čím vnoci vydáva žiarenie

Pridané: 1. novembra 2018

• Design
  • DC na +5V (Čiže možno napájať z bežného USB + micro usb káblom)
  • Neobsahuje adaptér v balení

Len chcem odpísať tuto pánovi Lukášovi.

Na route-ovanie si kúp Edgerouter... Nič viac k tomu ani napísať nemôžem lebo asi niekto nepochopil k čomu je tento produkt výhradne určený :D Router je len ako bonus, rsp. že to vie NAT a DHCP. AirCube má byť výhradne ako APčko

Ubiquiti ACB-AC

Ubiquiti ACB-AC

Pridané: 11. augusta 2018

• Pekny vizualny dizajn
  • POE passthru
  • Nastavenie z WEB rozhrania skoro ziadne
  • Pridrahy router so ziadnymi funkciami

UBNT slubuje doprogramovanie, ale ako to u nich byva posledne desatrocie zvykom - ladia vsetko na zakaznikoch. Ocakavat funkcny a stabilny softver je mozne s triezvym odhadom tak v roku 2020. Kupil som na test aj AirCube ISP a je to presne to iste ako AC verzia ale len 2.4Ghz. Nastavenie ziadne..

Pridané: 11. augusta 2018

(naposledy upravené 11. augusta 2018)

• Pekny vizualny dizajn
  • Moznost napajat z USB portu TV/STBx/PC
  • POE passthru pri napajani vonkajsej UBNT/Mikrotik anteny na 24V
  • Nastavenie z WEB rozhrania skoro ziadne
  • Pridrahy router so ziadnymi funkciami
  • POE passthru pri zlom zapojeni kablom (napr mamka vysava, odpoji a zapoji kable inak) dokaze odvalit ethernetovy port na inych zariadeniach - dost nebezpecna vec.. Mikrotik toto riesi cez detekciu odporu, UBNT bezpecnost neriesi..

UBNT slubuje doprogramovanie, ale ako to u nich byva posledne desatrocie zvykom - ladia vsetko na zakaznikoch. Ocakavat funkcny a stabilny softver je mozne s triezvym odhadom tak v roku 2020. Kupil som na test aj AirCube AC a je to presne to iste ako ISP verzia ale dualband. Nastavenie ziadne..

Ubiquiti AFi-R-EU

Ubiquiti AFi-R-EU

Overený zákazník EDIS Overený zákazník

Pridané: 10. augusta 2018

Zakúpený v EDIS

• Rýchla inštalácia cez aplikáciu v smartfóne
  • vyššia cena

• Zabezpečenie

Overený zákazník INGRAM Overený zákazník

Pridané: 26. júna 2018

Zakúpený v INGRAM

• veľmi kvalitný produkt či už mechanicky alebo vnútornými komponentami
  • zložitá inštalácia

tovar nie je vhodný pre amatérske používanie, pri inštalácií a nastavovaní je nutná znalosť práce so sieťovými zariadeniami.

Ubiquiti UAP-LR

Ubiquiti UAP-LR

Overený zákazník Agem Computers s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 7. júna 2018

Zakúpený v Agem Computers s.r.o.

• Spolahlivosť

Overený zákazník INGRAM vojtus

Pridané: 30. mája 2018

• Siroka skala moznosti
  • Ma v sebe Router, Firewall, VPN server, Radius server, DHCP server
  • Kompaktny dizajn
  • Skor pre skusenejsich uzivatelov

Gateway ma obrovske moznosti nastaveni. Ak mate verejnu IP, mozete si vytvorit VPN server. Tiez obsahuje dobry firewall a Radius server. Tak mozete vytvarat napr wifi pripojenia cez WPA2 enterprise.
Gateway sa nastavuje cez aplikaciu UniFi manager a to moze byt kamen urazu pre bezneho uzivatela.
V pripade, ze chcete spravu vykonavat z viacerych zariadeni, je nutne UniFi managera dat na pc/server ktory je spusteny stale, moze to byt aj Synology NAS alebo Raspberry s nizkou spotrebou, navody najdete na forach a youtube. Alebo treba dokupit UniFi Cloud Key.
Vyhodou UniFi managera je, ze ak mate viac UniFi zariadeni, spravujete ich cez jednu aplikaciu.

Overený zákazník INGRAM vojtus

Pridané: 30. mája 2018

• Perfektna sprava, vela moznosti
  • Pekny dizajn
  • Dobry dosah wifi
  • Doporucujem iba pre skusenejsich uzivatelov

AP je kvalitne, dobre, nastavuje sa cez aplikaciu UniFi manager a to moze byt kamen urazu pre bezneho uzivatela.
V pripade, ze chcete spravu vykonavat z viacerych zariadeni, je nutne UniFi managera dat na pc/server ktory je spusteny stale, moze to byt aj Synology NAS alebo Raspberry, navody najdete na forach a youtube. Alebo treba dokupit UniFi Cloud Key.

Pridané: 18. mája 2018

• Zariadenie dogaze prenasat rychlostou 1000 Mbitov len treba zapnut v nastaveniach hardware offload plne manažovatelný router pre tych co chcu svoju sieť nastavit podla svojich potrieb konfigurovat možte každy jeden port uživatelske prostredie je viac user friendly ako u mikrotiku

Ubiquiti UAP-AC-HD

Pridané: 2. februára 2018

Zakúpený v ocKošice.sk

• kvalitná WIFI
  • enterprise riešenie

zapojenie a konfigurácia nie je pre laika

Ubiquiti NanoStation M5

Ubiquiti NanoStation M5

Overený zákazník naga.sk Overený zákazník

Pridané: 5. decembra 2017

Zakúpený v naga.sk

Perfektna podpora fw, vyborna prehladnost systemu, jednoducha instalacia, dostatocny vykon.

Pridané: 16. novembra 2017

Zakúpený v MF-Elektro.sk

• Kvalitné prevedenie. Udržiavaný firmware a ovládací software. Vidno, že je určený pre náročnejsieho zákazníka.
  • Pre bežného laika može byt nastavenie trochu komplikovanejšie.

Overený zákazník Gigastore Overený zákazník

Pridané: 15. októbra 2017

Zakúpený v Gigastore

• AP sa konfiguruje pomocou proprietarneho toolu ktory nefunguje.

Pridané: 30. septembra 2017

• Dostatočne rýchly

Používam ho ako vstupnú bránu do svojej siete, keďže koncové zariadenie môjho providera je nedostatočne chránené. V pohode zvláda 100Mb, podľa testov ide až do 250 MB. Ja v podstate používam len firewall, aj keď toho vie podstatne viac.

Ubiquiti UAP-AC-M

Ubiquiti UAP-AC-M

Overený zákazník Penta SK s.r.o. Overený zákazník

Pridané: 21. júla 2017

Zakúpený v Penta SK s.r.o.

Trvalo mi sice cca 1 den kym som ho nakonfiguroval, ale stalo to zato. Testoval som aj uplink s dalsim AP AC Mesh na vzdialenost asi 100m - plne funkcne.
S dodanymi antenami ma dosah na klasickych klientov (notebook, mobil...) min 100m - bez prekazok, na vacsie vzdialenosti som pouzil iny typ klienta - TpLink, starsi AirLive prip. UBNT v mode klienta (LiteBeam M5, fw.v6.0.4, v6.0+ je nutna pre pripojenie M klienta k AC AP).
Controller ma prehladne zobrazenie o vsetkych AP v sieti, pripojenych klientoch, prenesenych datach (celkovo vratane grafu za cele obdobie, prip. pre kazdeho klienta zvlast). Mnozstvo konfiguracnych nastaveni - napr. alias pre kazdeho klienta, bandwith limiter
S AP som spokojny.

Pridané: 13. februára 2017

• Konfiguracia a monitorovanie vsetkych Unifi zariadeni z jedneho miesta
  • Moznost zmenit VoIP interface na WAN2 (loadbalanced alebo failover)
  • Pekne statistiky pri zapnutom DPI
  • Unifi Android apka s rovnakou funkcionalitou ako web rozhranie, s tym rozdielom, ze je sviznejsia
  • Pasivne chladenie (t.j. ticho)
  • Uvodna konfiguracia bola utrpenie aj pre skuseneho ITckara. Vyrobca ocividne neocakaval, ze sa zariadenie bude zapajat do uz existujucej, nakonfigurovanej siete s inymi Unifi zariadeniami, s DNS serverom a hlavne neocakaval, ze bude pridelena IP adresa na WAN porte z 192.168.0.0/16 subnetu (napr. od ISP providera). Bez pripojenia na internet sa neda pohnut s prvotnou konfiguraciou... Po aktualizacii firmwareu uz USG fungovala lepsie, napr. bolo mozne zmenit DHCP nastavenia...
  • Cez Unifi web rozhranie je iba minimalna moznost konfiguracie, este menej ako u niektorych consumer produktov. Nastastie aspon cez SSH sa daju nastavit pokrocilejsie nastavenia vdaka EdgeOS, ale to je neohrabane hlavne kvoly potrebe exportovat a nasledne importovat tieto nastavenia do Unifi Controlera
  • Nepodporuje napajanie cez PoE. Nastastie ma aspon siroky rozsah napajania 9-24V a teda je mozne pouzit PoE splitter, aj ked to uz nie je take elegantne (kable navyse)

Zariadenie ma vyznam hlavne, ak clovek vyuziva Unifi controler a ma viac Unifi zariadeni. Po pretrpeni uvodnej konfiguracie, je to dobre zariadenie.

Zobrazujem 41 - 60 zo 70 recenzií 1 2 [ 3 ] 4